Canary Paradise > Informacje

Klimat

Dominującym klimatem na Wyspach Kanaryjskich jest klimat tropikalny, suchy i wilgotny, ale ze względu na swoją pozycję w środku Atlantyku i ukształtowanie terenu istnieją także liczne topoclimas.

Wyspy Kanaryjskie znajdują się w rzeczywistości pomiędzy zachodnią strefą cyrkulacji, która generuje frony polarny i subtropikalną strefą wysokociśnieiową generowana na Azorach.

Wiatry

Dominujące są pasaty lecz różnorodność sezonowej zmienności antycyklonów z Azorów umożliwia dotarcie polarnych mas powietrza, a bliskość kontynentu Afryki i Sahary, umożliwia dotarcie kontynentalnej, tropikalnej, suchej i ciepłej masy powietrza.

Antycyklon z Azorów

Głównym centrum działania są  antycyklony Azorów i pozycja intertropikalnej strefy konwergencji, ale także wtórnie, front polarny i niskociśnieniow z Sahary.

Wyspy Kanaryjskie są przeważnie, pod przemożnym wpływem pasatów z wschodniej flanki Azorów.

Te wiatry są bardzo spójne i o regularnej prędkości od 20 do 22 kilometrów na godzinę z pewną częścią składową, która dochodzącą od wschodu i północnego wschodu.

Wiatry te se niemal stale. Latem pojawiają się z częstotliwością do 90%, natomiast w zimie, odsetek ten spada do 50%.

Najbardziej interesującą cechą tych wiatrów jest ich rozwarstwienie na dwie warstwy, niskie i wilgotne oraz wysokie i suche.

Klimat - Teneryfie

Teneryfa jest  znany na arenie międzynarodowej jako wyspa wiecznej wiosny. Jej położenie geograficzne na magicznej  linii, która otacza planetę, na ktorej znajdują się w najbardziej uprzywilejowane mijesca
turystyczne na Swiecie.

Klimat - Fuerteventura

Skąpe opady deszczu  przez cały rok,  częstsze suche burze piaskowe pochodzące z Afryki, znane jako Calima..

Klimat - La Gomera

Na La Gomerze klimat i krajobraz rozni sie midzy dwoma stronami wyspy poprzez roznorodnosc gor i krajobrazy. Istnieje tu wiele lokalnych mikroklimatow, szczególnie w obszarach wąwozów..

Klimar - Gran Canaria

Przy średniej rocznej temperatury  od 18 do 25 stopni Celsjusza, Gran Canaria posiada klimat wiosny przez cały rok, znany przez międzynarodową społeczność naukową za jeden  z najlepszych na świecie

Klimat - Lanzarote

Lanzarote jest chroniona przed wpływowymi efektami pogodowymi jakie maja miejsce w wyniku zderzenia temperatur Saharyjskich  i prądu z Zatoki
Meksykańskiej. Ze względu na te czynniki, klimat Lanzarote jest bardzo delikatny.

Klimat - La Palma

Na wyspie jest jak na miniaturowym kontynencie, można cieszyć się zmiennym klimatem w zależności od wysokości na jakiej się znajdujemy. Zakres wysokości powyżej 2000 m, znajduje się w pobliżu wybrzeża.

Klimat - El Hierro

Na El Hierro klimat jest suchy, o ograniczonej  opadach deszczu, ktory natychmiast wyparowywuje. Po zachodniej stronie wyspy lasy tworza przawdziwy azyl  są pod wpływem pasatow tworzących chmury, które powoduja wzrost i wegetacje roślinności..