Canary Paradise > Informacje

Słońce i Plaża

Wyspy Kanaryjskie mają bardzo szeroki wybór plaż, które sprawią, że Twoje wakacje będą  wspaniałe i przyjemne.

Temperatura

Wyspy Kanaryjskie leżą nieco powyżej od Zwrotnika Raka, ktory biegnie równolegle przez Hawane, wyspy leżą bardzo blisko wybrzeży Afryki, dzięki temu klimat jest subtropikalny.

Zmiany temperatury nie są bardzo drastyczne na Wyspach Kanaryjskich, gdyż woda jest doskonałym regulatorem ciepła.

Klimat Wysp Kanaryjskich jest suchy z małą ilością opadów, średnia temperatura wynosi 22ºC w ciągu roku, dzięki chłodnemu prądowi Wyspy utrzymują temperaturę wody nizszą niż odpowiadające swojej szerokości geograficznej, między  22°C w lecie i 19°C w zimie.

Plaże

Na Wyspach Kanaryjskich, znajdziemy jedne z najlepszych plaż w Hiszpanii.

Cudowne, zabawne i warte odwiedzenia, gdzie można spokojnie odpocząć, wykąpać się w unikalnie czystej wodzie lub po prostu cieszyć sie słoncem czy poleżeć na piasku. Średnia temperatura to około 21 stopni w
ciągu roku.

Teneryfa posiada 269 km wybrzeża. Północne wybrzeże jest wyższe i bardziej strome, natomiast południe jest na dużo niższym poziomie.

W części północno-wschodniej leży łańcuch górski Anaga, zbocza gór opadają pionowo w doł do plaż tworząc tym samym klify, miedzy ktorymi można
napotkac maleńkie, malownicze plaże.

Brak naturalnych plaż rozwiązano przez budowę sztucznych - nasypywanych, skutecznie zinegrowanych ze środowiskiem naturalnym. Najwięcej tego typu rozwiązań użyto w okręgu Arona i Adeje, gdzie skorzystano z tej właśnie alternatywy.


Plaże na Teneryfie

Teneryfa posiada ponad 140 pięknych plaż, głównie naturalnych i nasypywanych drobnym delikatnym piaskiem. Przeważa na nich kolor czarny, brązowy z dodatkiem żółtego piasku.

Plaże na  Fuerteventura

Los kilómetros de playas de arena blanca que desaparecen en las aguas color turquesa, hacen en gran medida de Fuerteventura el lugar de Canarias en tener las mejores playas del Archipiélago

Plaże na  La Gomera 

Chociaż La Gomera nie jest zbyt duża, to może sie poszczycic pięknymi plażami, czysta i przejrzysta woda zachęca do kąpieli w najbardziej upalne dni.

Plaże na  Gran Canaria 

Gran Canaria jest małym kontynentem w miniaturze. Wyspa w pobliżu Europy, z szeregiem plaż tak różnych, jak zmiana scenerii przy nich. Prawie 60 km plaż wzdłóż 236km linii brzegowej, delikatne słońce, które zdaje się że chce tam pozostać i mieszkací.

Plaże na  Lanzarote 

Lanzarote posiada 250 km wybrzeża, w tym 55 km plaż i małych wysepek. Wsrod nich 157 km to plaże skalne, piaszczyste i plaże żwirowe. Wyspa ma 99 plaż, 9 La Graciosa i 1 Alegranza, przeważnie o piasku białym i żółtym.

Plaże na  la Palma 

Na wyspie La Palma, istnieje kilka z najważniejszych plaż w archipelagu Wysp Kanaryjskich, otoczone dziwiczymi krajobrazami - cieszą duszę i oczy.

Plaże na  El Hierro

El Hierro jest najmniejszą wyspą całego archipelagu Wysp Kanaryjskich, ale nie znaczy to, że nie ma pięknych plaż, wręcz przeciwnie, El Hierro ma piękne plaże i bardzo charyzmatyczne.