Teneryfa

Wyspa

Teneryfa to największa wyspa wśród Wysp Kanaryjskich (2.034,38 km² ). Ma także 886.033 mieszkańców  oraz zaludnienie  435 osób / km², co czyni ją najbardziej zaludnioną wyspą Hiszpanii.

W jej obszarze znajdują się dwa największe miasta archipelagu - Santa Cruz de Tenerife (221.956 mieszkańców) i San Cristobal de la Laguna
(148.375 mieszkańców).


PEJZAŻE

Teneryfa jest jedną z Wysp Kanaryjskich, która ze względu na klimat i naturalne środowisko, oferuje piękne krajobrazy, a bliskość równika tworzy mikroklimat, który wpływa na florę, faunę i ukształtowanie wyspy.

KULTURA

Teneryfa łączy tradycję i nowoczesność we wszystkich jej przejawach kultury. Zachowując nienaruszony unikalny charakter popularnych imprez
i zachowuje taki sam sposób np. wyrabiania koszy, wyrobów z wikliny, ceramiki, noży, narzędzi itp. tak, jak to robiono od wieków.

NATURA

Teneryfa jest częścią Makaronezji, jednego z najważniejszych regionów naturalnych świata jesli chodzi o flore i faune. Park Narodowy Teide, przewyższa wszystkie inne parki narodowe i jest najbardziej egzotycznym parkiem w Europie. Jest najczęściej odwiedzanym parkiem w Hiszpanii i jednym z najbardziej egzotycznych i zaskakujących w Europie.


Temperatura min. 15 º - max. 24 º
Język Hiszpański
Jednostki miary System Dziesiętny
Czas
 
GMT.
Waluta Euro €

  Kultura

Kanaryjskie zapasy, gra kijem lub schodzenie z gór za pomoca kija pasterskiego. Los Guachinches, sztuka współczesna, rzeźby i budynki  takie jak Auditorio de Tenerife i Międzynarodowego Centrum Targowo Kongresowego.

  Wydarzenia

Karnawał w Santa Cruz jest ogromną paradą ludzi przebranych i bawiących się na ulicach. Oferta wydarzeń na wyspie jest bardzo bogata i zróżnicowana. Zobacz nasz kalendarz i wybierz.

  Mapy

Zobacz nasze mapy, zatrzymaj sie w każdym miejscu i skorzystaj maksymalnie - jak zaplanować swoje wakacje i wizyty.